Tuesday, November 25, 2014

O malej Aničke


Ďalšia pampúchova obľúbená kniha u babky je od manželov Inger a Lasse Sandbergovcov: O malej Aničke. Teta Eva hovorí, že to bola jej najmilšia. A úplne tomu rozumiem, pretože do tejto knihy sa aj dospelý zamiluje hneď na prvý krát.


o malej anicke
O malej AničkeV knihe sú tri rozprávky - kapitoly : Anička sa hrá s loptami, Ako Anička prekladala veci a Aničkin vianočný darček. Videla som v kníhkupectve aj novšie vydanie, ale v ňom chýba časť s loptami.

o malej anicke

o malej anicke


Malá Anička hľadá svoju červenú malú loptičku. Text vo forme akéhosi dialógu a jednoduché ilustrácie umožňujú nádherne dieťaťu spolupracovať pri Aničkinom hľadaní. Kde je loptička? "Pod stolom? Nie. Na bielizníku? Nie."

o malej anicke

"Je toto Aničkina loptička? Nie. To je vajíčko."

o malej anicke

Potom sa zoznámime so všetkými Aničkinými vecami a kam patria. "Anička má bábiku. Ale kde? Aničkina bábika sedí na traktore." Ale Anička sa rozhodne, že veciam nájde nové miesto. A tak sa nočník ocitne v okne a kvetináč v Aničkinom vrecku. Jedným slovom zábava pre pampúcha.

o malej anicke

o malej anicke

Posledná kapitola je o vianočnom darčeku, ktorý sa záhadne stratil medzi rozbaleným papierom. Našťastie Aničke pomôže kamarát ujo Dlháň. 
Znova úžasne interaktívny text. Postupným pridávaním vlastností ("Môj darček je čierny. ... Môj vianočný darček je čierny a mäkučký.") sa nakoniec Aničkin darček nájde. 
"A tak je Anička zasa veselá."

o malej anicke

o malej anicke

o malej anicke

o malej anicke

o malej anickeNo comments:

Post a Comment