Saturday, October 17, 2015

Listonoš vítr

Tento rok sme si s pampúchom objavili svet Pavla Čecha. Zoznamovanie bolo pomalé, najskôr cez knihu Radka Malého - Listonoš vítr.

listonos vitr
Radek Malý, Pavel Čech - Listonoš vítr
Básnik a prekladateľ Radek Malý je pre nás už starý známy. S jeho básňami sa pampúch stretol v Kamarádoch z Abecedy aj Šmalcovej abecede. Okrem toho sme sa v lete chladili v jeho Moři slané vody a dokonca máme v zálohe zatiaľ nečítanú prózu František z kaštanu, Anežka ze slunečnic
Žije v Olomouci a aj keď som tam bola len párkrát, je jeho atmosféra z niektorých básní cítiť. Prvá časť knihy sa totiž odohráva v "olomouckých parcích na podzim roku 2009".
Musím sa priznať, že poézii príliš nerozumiem. Ale Malého básne pre deti milujem. A zdá sa, že pampúch tiež. Túto knihu máme sotva týždeň a už sme ju čítali minimálne päťkrát.

Výtvarník Pavel Čech je z Brna a vraj je tajný člen Rychlých šípů. O ňom napíšem niekedy nabudúce, keď budem hovoriť o jednej z jeho autorských kníh pre deti. Zatiaľ si môžete pozrieť nádherné ilustrácie v tejto knihe alebo preklikať jeho stránkou tu.

listonos vitr

listonos vitr

listonos vitr

listonos vitr

listonos vitr

listonos vitr

2 comments:

  1. Nádherná :-)Radka Malého mám tiež rada, je taký zrozumiteľný alebo ako by som to vyjadrila a ilustrácie Pavla Čecha sú dokonalé. Úplne z nich dýcha atmosféra jesene, pri pohľade na ne sa človek zastaví, zapozerá a je mu dobre na duši :-)

    ReplyDelete