Wednesday, December 17, 2014

Pán Sova

Pán Sova je náš hrdina. Za posledný mesiac u nás jednoznačne najčítanejšia kniha. Rozprávky o pánovi Sove vymyslel a ilustroval americký spisovateľ Arnold Lobel. Možno poznáte jeho príbehy o dvoch žabacích kamarátoch Kvak a Čľup (Kvak a Žbluňk).

pan sova
Pán SovaPán Sova žije uprostred lesa v malom domčeku. Ale o dobrodružstvá rozhodne nemá núdzu. Trebárs keď príde na návštevu nevychovaná pani Zima. Alebo keď sa v jeho posteli objavia záhadné kopčeky. Našťastie má kamaráta, okrúhly Mesiac. A keď je mu trochu smutno, uvarí si slzavý čaj. Je síce trochu slaný, ale pravý slzavý čaj človeku vždy dobre padne.

pan sova


pan sova

pan sova

pan sova

pan sova

Príbehy pána Sovu sú jedným slovom láskavé. Pri ich čítaní sa jednoducho musíte usmievať. Aj keď sa niečo nevydarí ideálne, pán Sova veci prijíma tak ako sú a sústredí sa na to dobré. Kniha je nabitá pozitívnym prístupom k životu.

pan sova

pan sova

pan sova

Slovenský preklad sa mi páči viac ako ten český. Kniha vyšla vo vydavateľstve Slniečkovo, ktoré vydalo aj iné rozprávky Arnolda Lobela. Celková grafická úprava je skvelá. Príjemný papier, chrbát knihy potiahnutý plátnom. Vyvážený podiel textu a obrázkov, na stránke len pár viet, veľký formát písma. Jednoduchý text a krátke zrozumiteľné príbehy robia knihu ideálnu pre prvé samostatné čítanie detí.

Ukážka z knihy:
5 comments:

 1. Krásne video!!! Šikovná malá čitateľka. Pána Sovu poznám, doma ho máme radi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. dakujem! kazdy den sme citali aspon pat krat, tak sa to na nu doslova nalepilo.

   Delete
 2. Náš nejmilovanější Pan Sova:) Moc děkuji za krásné tipy!!! Radka

  ReplyDelete
  Replies
  1. dakujem, pan Sova je proste skvely. teraz citame aj Kvak a Zblunk.

   Delete
 3. To je nádherné! My teraz fičíme na Kvakovi a Čľupovi a presne takto to čítame - ja vetu a chlapci (4 a 3) pokračujú v ďalších. Každý deň sme čítali a po pár týždňoch som žasla, ako sa to na nich nalepilo, vedia to odrecitovať naspamäť, fascinuje ma to. Veľmi sa teším na Pána Sovu! Malá čitateľka je úžasná, koľko má rôčkov?

  ReplyDelete